Kar Tatilinde Oynayabileceğiniz Oyun Önerileri

09.01.2017
İstanbul'da Okullar Yarın da Tatil!

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir köşesini kar bürümüş durumda. Haliyle okullardan tatil haberleri de peş peşe geliyor. Eğer karlı havada oynayacak oyun bulamadıysanız, önerilerimizle karşınızdayız.

DOOM

Senelerce beklediğimiz FPS oyunu aslında eski topraktan gelecekmiş de haberimiz yokmuş. Şu sıralar her oyunda gördüğümüz dünyayı kurtarmalı, patlamalı, çatlamalı kasıntı FPS oyunlarından bıktıysanız, eski FPS’leri yeni bir oyunla anmak için Doom, sizin için en iyi seçenek olacaktır. Zorlayıcı silah savaşları eşliğinde öldürdüğünüz her yaratığın sonrasında içinizi farklı bir tatmin duygusu kaplarken, koridor oynanışından öte giden bölümleriyle de Doom, geride bıraktığımız yılın en dikkat çekici oyunlarından birisi oldu. İlk oyunun çıkışından 24 sene geçmesine rağmen FPS anlayışı olarak Call of Duty tarzını değil de, kendine has eğlenceli tarzını benimsemesi Doom’u 2016’nın en özel oyunlarından birisi haline getiriyor.

Rise of the Tomb Raider

Malum, tüm Türkiye’de yoğun bir kar yağışı hakim. Dolayısıyla karlı havada bu atmosferi biraz daha soğutmak istiyorsanız Rise of the Tomb Raider ile Sibirya’ya davetlisiniz. Geride bıraktığımız sene 20. yılını kutlayan Tomb Raider serisinin yeni oyununda eğlenceli bir aksiyon - macera oynanışı hakim. Özellikle grafiksel açıdan harika bir atmosfere sahip olan Rise of the Tomb Raider, her oyunseverin kaçırmaması gereken yapımlardan birisi.

The Division

Hep tek kişilik oynanışa önem veren oyunlardan gittik. Biraz da bu tatil günlerini arkadaşlarıyla oyun oynayarak geçirmek isteyenlere önerilerden devam edelim. Geçtiğimiz senenin başında çıkan ve aldığı güncellemelerle beraber iyi bir toparlama yakalayan The Division, multiplayer olarak oynayabileceğiniz, kış temasına sahip en keyifli oyunlardan birisi. Eğer yapay zekaya karşı arkadaşlarınızla oyun oynamak istiyorsanız sizi uzun bir süre götürecek kadar fazla içeriğe sahip görevler, eğer multiplayerda diğer oyunculara karşı oynamak istiyorsanız da bol bol stres sunacak olan Dark Zone ve Survival modları The Division’da sizleri bekliyor. DayZ gibi değil de, MMO tarzını kendine benimseyen The Division’da yeni silahlar ve zırhlar elde ederek karakterinizi güçlendirmek isteyeceksiniz.

League of Legends

Ülkemizde en çok oynanan oyunlar arasında ilk sıralarda yerini alan League of Legends, çıktığı dönemden bu yana olduğu gibi yine güncel bir şekilde tazeliğini koruyor. Hal böyle olunca oyunda kış sezonu da başlamış durumda. Çeşitli oynanış elementlerine sahip yüzlerce kahraman, birbirinden farklı eşyalar ve taktiksel karakter yapılandırmaları League of Legends’te sizleri bekliyor. Oyuna iyi bir başlangıç yapmak isterseniz Gamecell Market'ten alacağınız 840 RP’lik League of Legends PIN’imizle rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Vainglory

Tabii kış diyoruz, kar diyoruz. Bu soğukta PC’nin ya da konsolunuzla beraber TV’nin karşısına geçmek ayrı bir sıkıntı. Vainglory, PC’lerde görebileceğiniz edebileceğiniz MOBA deneyimini mobil cihazlarınıza taşıyan oyunlardan birisi. Taktiksel oynanışıyla beraber Vainglory’i hem iOS’ta, hem de Android’de tamamen ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Tüm bu oyunları ve piyasadaki en iyi grafiklere sahip oyunları tam anlamıyla deneyim etmek için yerli Notebook markamız Monster’ı tavsiye ediyoruz. Örneğin Monster’ın Abra A5 V8.1.2 15.6" Oyun Bilgisayarı modeline buradan, Monster'ın diğer tüm notebooklarına da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.