FIFA 17 - En İyi 10 Türk Futbolcu

17.01.2017
FIFA 17 - En İyi 10 Türk Futbolcu

1- Arda Turan

Atletico Madrid’le başladığı Avrupa macerasına Barcelona ile devam eden Arda Turan, FIFA 17’de yer alan genel puanı en yüksek iki oyuncudan birisi. FUT’ta şimdilik özel bir karta sahip olmayan Milli Futbolcu, 83’lük pas ve 86’lık top sürme skoruyla dikkatleri çekiyor. Zayıf ayakta 5 üzerinden 4 yıldız, beceri hareketlerinde de aynı şekilde 5 üzerinden 4 yıldız alan Arda Turan, 84 genel ortalamasıyla listenin en tepesinde yerini alıyor.

2- Ömer Toprak

Ömer Toprak da Arda Turan gibi 84’lük puanıyla FIFA 17’de en yüksek ortalamaya sahip Türk futbolcu niteliğini taşıyor. Defansın göbeğinde stoper olarak oynatabileceğiniz futbolcu, 86’lık defans ortalamasına sahip. Aynı zamanda 76 ve 75’lik hız ve fizik ortalamalarıyla beraber Ömer Toprak, dikkat çekici bir istatistik raporu sunuyor. FUT’ta Ömer Toprak’ın özel kartı bulunmuyor.

3- Hakan Çalhanoğlu

Sol kanat için en iyi Türk oyuncu tercihlerinden olan Halkan Çalhanoğlu, FIFA 17’nin FUT modunda hem Team of the Week, hem de Ultimate Scream’e özel kartları bulunan bir oyuncu. Aslen 80’lik bir ortalamaya sahip olan oyuncunun Ultimate Scream kartının ortalaması 81, TOTW kartının ortalaması ise 83. Çalhanoğlu’nun temel kart istatistiklerinde 80’lik şut ve pası, 78’lik top sürme istatistiği dikkat çekiyor.

4- Yunus Mallı

Ara transfer döneminde Wolfsburg’a transferi gerçekleştirilen Yunus Mallı da FIFA 17 Ultimate Team’de Team of the Week kartıyla yer alan Türk futbolculardan birisi. Asıl halinde 79, TOTW halinde ise 82’lik ortalamaya sahip olan Yunus Mallı, 86’lık top sürme puanıyla bu konuda en iyi Türk oyunculardan birisi oluyor. Ayrıca Mallı’nın 80’lik pas puanı da kendisini orta sahanın vazgeçilmezlerinden birisi haline getiriyor.

5- Oğuzhan Özyakup

81’lik genel puana sahip olan Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup, FIFA Ultimate Team’de özel bir karta sahip değil. 83’lük pas ve 82’lik top sürme istatistikleriyle beraber Özyakup, orta sahanın ortasında oynatabileceğiniz en iyi Türk futbolculardan.

6- Onur Kıvrak

Trabzonspor’un başarılı kalecisi Onur Kıvrak, istatiksel olarak FIFA 17’de yer alan en iyi Türk kaleci konumunda. 82’lik uçuş istatistiğinin yanı sıra 86’lık refleksi Onur Kıvrak’ı en iyi Türk kalecisi haline getiriyor.

7- Volkan Demirel

Fenerbahçe’deki 15. yılına giren Volkan Demirel, FIFA 17’de yer alan en iyi Türk kaleci listesinin ikinci sırasında bulunuyor. 80’lik genel ortalamasıyla Volkan Demirel, Onur Kıvrak’la aynı uçuş istatistiğine sahip. Ancak 86’lık reflekse sahip olan Onur Kıvrak’ın karşısında Volkan’ın 82’lik refleksi, onu geriye düşürüyor.

8- Nuri Şahin

Borussia Dortmund’da oynayan orta saha oyuncusu Nuri Şahin, hız yönünden düşük kalsa bile top sürme ve pas istatistikleriyle başarılı bir oyuncu. FUT’ta özel bir karta sahip olmayan Şahin, değerlendirilebilecek orta sahalardan.

9- Selçuk İnan

Konu oyun ve istatistik olunca Nuri Şahin ile Selçuk İnan arasında aslında pek fazla fark bulunmuyor. Yine aynı şekilde düşük hızını top sürme ve pas istatistikleriyle kapatan Selçuk İnan, başarılı frikikleriyle beraber maçı ipten alma özelliğine sahip.

10- Mehmet Topal

Her ne kadar Nuri Şahin ve Selçuk İnan’la aynı puan ortalamasına sahip olsa bile Mehmet Topal, defansif orta saha olarak karşımıza çıkan bir futbolcu. Bu yüzden defansifliği ve fizikiyle dikkat çeken Topal, güçlü savunmasıyla ön plana çıkıyor.