FIFA 17 - Türkiye'deki En İyi 10 Yabancı Futbolcu

22.01.2017
FIFA 17 - En İyi 10 Yabancı Futbolcu

1- Ricardo Quaresma

Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, Süper Lig’in en yüksek puan ortalamasına sahip futbolcusu. 5 üzerinden 5 yıldıza sahip beceri hareketlerinin haricinde 91’lik top sürme puanı, 86’lık hızı ve 87’lik pas kabiliyetiyle beraber kendisini sağ açıkta rakipsiz bırakıyor. Haftanın Takımı özel kartında Quaresma’nın genel ortalaması 85.

2- Wesley Sneijder

Tıpkı Ricardo Quaresma gibi Wesley Sneijder de 85’lik Haftanın Takımı özel kartına sahip. Quaresma’nın aksine zayıf ayak kullanımı ve şutlarda başarılı olan Sneijder’ın, 87’lik top sürme, 88’lik pas ve 83’lük şut istatistikleri bulunuyor. Ayrıca futbolcunun Ultimate Scream etkinliğindeki özel kartının genel ortalaması da 84.

3- Robin van Persie

Fenerbahçe’nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie’ni, Haftanın Takımı özel kartında 84’lük puan ortalaması bulunuyor. 86’lık şut istatistiğiyle santrafor olarak göze çarpan van Persie, aynı zamanda etkileyici top sürme ve pas ortalamalarına da sahip.

4- Martin Skrtel

Haftanın Takımı özel kartında sahip olduğu 84’lük puanıyla Süper Lig’deki en iyi yabancı defans oyuncusu konumunda olan Martin Skrtel, defans ve fizik ortalamalarıyla dikkat çekiyor. Her ne kadar yavaş sayılabilecek bir oyuncu olsa da Skrtel, 86’lık fiziğiyle rakiplerine geçit vermiyor.

5- Lukas Podolski

Yine Haftanın Takımı listesinden sıralamaya giren oyunculardan Lukas Podolski’nin özel kart puanı 83. 89’luk şut istatistiğiyle tam bir keskin nişancı olan Podolski, 80’in üzerinde hız, top sürme ve pas istatistiklerine sahip. İleride biraz ağır kalan Podolski’nin beceri hareketleri 3 yıldız.

6- Moussa Sow

Bu sezon attığı röveşata golleriyle adından sıkça söz ettiren Moussa Sow, FIFA 17’de Haftanın Takımı özel karta sahip. 83’lük genel ortalaması bulunan futbolcunun 87’lik hızı, 84’lük top sürmesi, 86’lık şut istatistiği bulunuyor. Ayrıca Sow, 80’lik de fiziğe sahip.

7- Simon Kjær

Fenerbahçe’nin bir diğer stoperi Simon Kjær, FIFA 17’deki Süper Lig’in en iyi 10 yabancısı arasına giriyor. 83’lük defansı ve 80’lik fiziğiyle beraber Kjær, 65’lik de bir hız ortalamasına sahip.

8- Samuel Eto’o

Antalyaspor’un yıldızı Samuel Eto’o, listenin 8. Sırasında yerini alıyor. 81’lik genel ortalamaya sahip olan futbolcu 80’lik top sürme, 82’lik şut atma özelliğine sahip. Beceri hareketlerinde de 5 üzerinden 4 yıldız alan Eto’o, kadronun ilerisinde tercih edilebilecek futbolculardan.

9- Atiba Hutchinson

Süper Lig’in en iyi defans oyuncularından Atiba Hutchinson, listemizde yerini almayı başarıyor. 80’lik genel ortalamaya sahip olan futbolcu 79’luk fiziği ve 77’lik defansıyla beraber orta sahanın gerisinde oynatabileceğiniz bir futbolcu. Ayrıca 75’lik top sürme ve 72’lik hızıyla beraber Hutchinson, iyi bir tercih konumunda bulunuyor.

10- Aurelien Chedjou

Galatasaray’ın stoperi Aurelien Chedjou, 80’lik genel ortalamasıyla beraber listedeki en iyi 10. futbolcu oluyor. 83’lük fiziğe ve 77’lik defansa sahip olan Chedjou, 73’lük hız ve 68’lik top sürme istatistikleriyle beraber hızlı bir defans oyuncusu konumunda.