Vainglory, En İyi Organizasyonları Profesyonel Rekabet İçin Ağırlıyor!

07.02.2017
Fnatic, Echo Fox, NRG, Rogue ve Immortals Vainglory sahnesine giriş yaptı.

Dünyanın önde gelen mobil e-sporu Vainglory'nin yaratıcıları, dünyanın en büyük espor şirketlerini - Fnatic, Echo Fox, NRG, Rogue ve Immortals - oyunda profesyonel rekabet için ağırlıyor. Bu gelişmeyle her takım, Mart'ta başlayacak Vainglory Bahar Sezonu’nda yer alacak. Bu takımlar, TSM, Cloud9, G2 Esports, SK Gaming, Team Secret, mousesports ve DetonatioN Gaming gibi Vainglory sahnesine dahil oldular ve Aralık'ta gerçekleşecek Vainglory Dünya Şampiyonası’nda en doruğa ulaşmak için yarışacaklar.

Bu profesyonel organizasyonların, Vainglory sahnesine girişini kutlamak için Super Evil, 5 takımı da 26 Şubat’ta “Run The Gauntlet" isimli sezon öncesi turnuvasına davet etti. Bu turnuva twitch.tv/vainglory adresinden canlı olarak yayınlanacak.
 
2004'ten bu yana Londra merkezli Fnatic’in, dünya çapında League of Legends, CounterStrike, Dota 2, Overwatch, Heroes of the Storm gibi popüler oyunlarda yer aldığını biliyorduk. Şimdi ise Fnatic, ilk mobil e-spor olan Vainglory'de de varlığını sürdüren bir organizasyon olacak. 

En hızlı büyüyen e-spor şirketlerinden Echo Fox, şimdiden 2017'ye iyi bir başlangıç yaptı. Daha yeni bünyesine 9 oyuncu katan takım, şimdiden dünyanın en dişli takımlarından biri olmayı başardı. Kuzey Amerika League of Legends Şampiyona Serisi ve Kuzey Amerika League of Legends Şampiyona Bahar Serisinde yarışan bir takımı olan Echo Fox, şu an Vainglory ile mobil e-spora adım atıyor.  

Los Angeles merkezli, şu an dünyada Kuzey Amerika Rocket League'de ve Smite'da dünya birincisi olan NRG takımı da Vainglory takımını duyurdu. Nispeten yeni olan Rogue takımı, Vainglory sahnesine girmeden önce Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive, Call of Duty ve son zamanlarda H1Z1 ile biliniyor. Rogue takımı başarıyla Overwatch için şu ana kadar yapılmış en büyük ödül havuzuna sahip olan turnuvayı kazanarak, ödülü eve götürmeyi başarmıştı.

Immortals takımı, Vainglory sahnesine Hammers Velocity takımından 3 oyuncuyu bünyesine katarak girdi. Bunlar Kuzey Amerika'nın Bahar Şampiyonları ve Dünya Yarı Finalistleri. Bu beş organizasyonun takımlarının tam listesi için, Vainglory'nin resmi web sitesini takip edebilirsiniz.
 
"Bunlar espor'un yüksek profilli takımları." dedi Super Evil Megacorp CEO'su Kristian Segerstrale, "Onları barındırmak Vainglory'nin sadece geçen seneye göre ne kadar büyüdüğünü değil, ayrıca sadece mobil e-spora odaklı bir takım çıkarmaları bize 2017 sezonunun sert ve çekişmeli geçeceğinin de bir göstergesi. Bu takımlar spor ve eğlence sahnesinde saygı duyulan kişilerin takımları ve bu katılan herkes için muazzam bir fırsat."
 
Bu saygı duyulan isimlerin arasında eski NBA şampiyonu ve Echo Fox sahibi Rick Fox, NBA Hall Of Fame ve NRG'nin ortağı Shaquille O'Neal, MLB Dünya Serisi şampiyonu ve NRG ortakları Alex Rodriguez ve Jimmy Rollins, Sacramento Kings ortakları Andy Millet ve Mark Mastrow (ayrıca NRG'nin ortakları), ünlü müzik yapımcısı, DJ ve Rogue'un ortağı Steve Aoki ve Immortals'ın sahipleri Lionsgate'in İnteraktif Girişimler ve Oyunlar başkanı Peter Levin ve yatırımcılar Memphis Grizzlies ve ortak Steve Kaplan var.
 
Patrik Sattermon’a göre, Fnatic'in Vainglory'nin profesyonel sahnesine atılması en iyi şu sözlerle açıklanabilir. "İnsan için küçük, e-spor için büyük bir adım. Vainglory duyurulduğundan beri, olgun ve büyük bir e-spor olduğunu görerek yakından takip ediyorduk. İnanıyoruz ki, PC baskınlığından kurtaran mobil e-sporda parlak bir gelecek var. Fnatic ve yetenekli Vainglory takımımız, merkezimiz olan Londra'dan direk olarak fanlarımızı mutlu etmek için sabırsız!"

Home City Program olarak Vainglory tarafından açıklanan etkinlikte, Fnatic Londra'yı kendine ev seçti. Takım burada Vainglory topluluğunu kurarak yerel turnuvalar yapmaya, buluşmalar ayarlamaya ve daha birçok şeye yardımcı olacak. Bu program, takımların yerel fanlarıyla tanışmalarına, LAN partilerine ve izleme etkinlikerine aracı oluyor. 
 
Rick Fox’a göre, "Echo Fox e-sporun başını çeken takımlardan biri ve bununla gurur duyuyor" "Vainglory patlayan büyümesi ile ve Super Evil Megacorp'un çekişmeli bir ekosistem yaratmaya bağlılığı ile dikkatimizi çekti. Takımımıza aldığımız oyuncular yeteneklerini göstermiş, kendini kanıtlamış oyuncular. FooJee, MICSHE, CullTheMeek ve LoneDelphi'yi organizasyonumuzda bulundurmaktan çok mutluyum"
 
Vainglory, aktif oyuncular, espor izlenmeleri bakımından 2016'da inanılmaz bir büyüme gösterdi. Vainglory, Android'de aktif oyuncu sayısını 3'e katladı ve yayın platformlarında 450 milyon dakikadan daha fazla yarışma izlendi. İlk Dünya Şampiyonası Turnuvasını, efsanevi TCL Çin Theatre'da, Hollywood'da düzenledi. Bu turnuva 25.000 eşzamanlı izleyici topladı. Vainglory mobil oyunlar için kısa zamanlı, tek kişilik oyunlardan, paylaşılan deneyimlere, espora doğru bir yol kazıyor.
 
Vainglory'nin 2017 takvimi bugün açıklandı. Bahar sezonu Mart'ta başlayacak, Yaz sezonu Haziran'da başlayacak ve Sonbahar Sezonu Eylül'de başlayacak. Aralık'ta Dünya Şampiyonasından sonra Kış offsezon ile devam edecek. Daha çok ayrıntı, vainglorygame.com 'da bulunabilir. 

- Basın Bülteni