CLG ve Renegades'te Oyuncu Değişikliği

14.02.2017
ABD temsilcisi Counter Logic Gaming ile Avustralya ekibi Renegades kadrolarında değişikliğe gitti.

İlk olarak CLG, geçtiğimiz ağustostan bu yana takımda bulunan Yassine "Subroza" Taoufik'in kişisel sebepleri öne sürerek takımdan ayrılmak istediğini ve bu isteğin kabul edildiğini duyurdu. Bir dönem Kuzey Amerika'nın en güçlü ekiplerinden olarak kabul edilen CLG, Tarik "tarik" Celik ve Josh "jdm64" Marzano gibi önemli oyuncularını kaybettikten sonra bir türlü iyi sonuçlar alamamıştı.

Takımdan yapılan açıklamaya göre, Subroza'nın yerine bir oyuncu kadroya dahil olana dek, yılın başında takımdan ayrılan James "hazed" Cobb stand in olarak takımda görev alacak.

Bu değişiklikle CLG'nin geçici kadrosu şu şekilde oluştu:

Stephen "reltuC" Cutler
Kenneth "koosta" Suen
Ethan "nahtE" Arnold
Pujan "FNS" Mehta
James "hazed" Cobb (stand in)

CLG'deki değişiklikten saatler sonraysa Renegades'ten bir kadro değişikliği açıklaması geldi. Avustralya takımı, kadroya en son dahil olan oyuncu Ricardo "Rickeh" Mulholland ile yolların ayrıldığını ve İsveçli Simon "atter" Attersdam'ın takıma dahil olduğunu açıkladı.

Renegades'e Temmuz 2016'da transfer olan Rickeh, takımla birlikte Asya çapındaki turnuvalarda kısmen başarılı olmuştu. Bu turnuvalardan sonraysa kıtalar arası bir turnuva olan DreamHack Winter 2016'daysa Rickeh, takımının ikinci sırayı almasında büyük pay sahibiydi. Avustralya temsilcisi son olarak ELEAGUE Major Ana Elemeleri'ne katılmış ancak başarılı olamayıp majörde yer almamıştı.

Bu değişiklik ile birlikte Renegades, DreamHack Las Vegas 2017'ye aşağıdaki kadro ile katılacak:

Yaman "yam" Ergenekon
Justin "jks" Savage
Aaron "AZR" Ward
Karlo "USTILO" Pivac
Simon "atter" Attersdam

Aleksandar "kassad" Trifunovic (koç)