DreamHack Masters: Las Vegas 2017 Başlıyor

14.02.2017
16 takımlı ve 450.000$ ödül havuzlu turnuva, 15 Şubat Çarşamba günü grup aşamasıyla başlayacak.

ABD'nin Las Vegas kentinde gerçekleşecek olan turnuva, ELEAGUE Major sonrası ilk büyük etkinlik olması sayesinde birçok güçlü takım katılacak. Majör sonrası gerçekleşen oyuncu değişikliklerinin ilk etkilerini göreceğimiz turnuvada, dört gruba ayrılan 16 takım, 450.000 bin dolardan pay almak için kıyasıya rekabet edecek.

DreamHack Las Vegas'a davet alan sekiz takımın dışında; Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika elemelerinden gelen takımların da katılmasıyla katılımcı sayısı 16'ya çıktı ve bu takımlar dört gruba ayrıldı:

A GrubuB GrubuC GrubuD Grubu
AstralisVirtus.proSK GamingNa'Vi
OpTic GamingFnaticNiPFaZe
NorthGambitCloud9mousesports
compLexityMisfitsTyLooRenegades


15-20 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan turnuva, çarşamba saat 21.00'de grup aşamasının ilk maçlarıyla başlayacak. İlk beş güne saat 21.00'de başlayacak olan turnuva, son gününeyse 22.00'deki yarı final maçıyla merhaba diyecek.

DreamHack Las Vegas, format olarak GSL grup sistemi ardından tek eleme usulü play-off kullanacak. GSL grup sistemine göre, gruplarda açılış maçlarından sonra galipler ve mağluplar maçları oynanacak. Grubu ikinci bitirecek takımlar ise karar maçlarıyla belirlenecek. Grup aşamasındaki maçlar, karar maçları haricinde tek harita üzerinden oynanırken karar maçları ve tüm play-off maçları üç harita üzerinden oynanacak.