Hearthstone'a Güç Dengelemesi Geliyor

17.02.2017
Liderlik tablosundaki değişiklikler, denge yamasının bir parçası olarak kabul ediliyor.
   Hearthstone oyun yönetmeni, Ben Brode, dengeleme yamasının yolda olduğunu bir hafta önce söylemişti, ve geçtiğimiz gün Blizzard güncellemenin ayrıntılarını açıkladı.

   Açıklamalara göre, oyunun en meşhur iki kartı Spirit Claws ve Small-Time Buccaneer zayıflaştırılacak. Ayrıca dereceli oyunlarda belli bir seviyeyi geçen oyuncuların, o seviyenin altına düşmesini engelleyecek ‘Katlar’ın getirilmesi ile değişikliğe uğruyor.

   İlk zayıflatma: Spirit Claws’ın mana maliyeti 1’den 2’ye yükseltildi. Şamanların erken oyun zamanında oyun alanındaki kuvvetini biraz olsun düşürmek için yapılan bu değişiklik, Şaman karşısında oynayan oyuncuların işine gelecektir.

   İkinci zayıflatmaya gelirken; Small-Time Buccaneer’ın sağlığı 2’den 1’e düşürülüyor. Bu bir minyon kartı için çok ağır bir zayıflatma, ancak önümüzdeki günlerde oyuncuların bu karttan vazgeçip, vazgeçmeyeceğini göreceğiz. Geçtiğimiz ay Borde, verdiği röportajda korsan destesinini sorun olarak gördüklerini ve müdahale etmeyi düşündüklerini dile getirmişti. Bu sebeple bu zayıflatma çok büyük bir sürpriz değildi.