DreamHack Las Vegas 2017: İkinci Gün Özeti

17.02.2017
DreamHack Las Vegas'ta grup aşaması, ikinci gün maçlarıyla devam etti.

DreamHack Las Vegas'ta ikinci gün, gruplarda galipler ve mağluplar maçlarına sahne oldu. Her gruptan birer takımın çeyrek finale çıktığı, birer takımın ise elendiği günde yaşananları sizin için derledik.

compLexity vs. North 1:14, 3:2 (14:6)
Kazanan: North
Harita: de_Nuke
MVP: René "cajunb" Borg

A Grubu'nun mağluplar maçına North, Kristian "k0nfig" Wienecke'in 1'e 1 pozisyonda kazandırdığı pistol round galibiyeti ile başladı. CT olarak oynayan Danimarkalılar, sonraki üç roundu da kazanıp 4-0'lık üstünlük elde etti. compLexity, ilk roundunu kazanıp durumu 4-1 yapmayı başarsa da bu noktadan sonra North, müthiş savunmayla ilk yarının sonuna kadar rakibine round vermeyerek devre arasına 14-1 gibi muazzam bir skorla önde girdi.

İkinci yarıya pistol round zaferiyle başlayan compLexity, ekonomik avantajı değerlendirip durumu 14-4'e getirdi ancak gerekli parayı biriktiren North ekibi, iki round kazanıp maçı 16-4 galip bitirdi ve rakibini turnuvadan eledi.

Misfits vs. Fnatic 4:11, 5:5 (9:16)
Kazanan: Fnatic
Harita: de_Mirage
MVP: Olof "olofmeister" Kajbjer

B Grubu'nun mağluplar maçına iyi başlayan Robin "flusha" Rönnquist - olofmeister ikilisi, takımlarına 5-0'lık üstünlüğü getirdi. Altıncı rounddan itibaren Fnatic'in agresif T oyununa karşılık vermeye başlayan Misfits, birkaç round kazansa da Fnatic maçta üstün taraf olmayı sürdürdü ve İsveçliler, devre arasına 11-4 önde girdi.

İkinci yarıya T olarak başlayan Misfits, pistol round galibiyetinin yardımıyla farkı eriterek skoru 12-9 yaptı ancak bu andan sonra Jesper "JW" Wecksell ve olofmeister, üst üste kazandırdıkları roundlar ile maçı 16-9 Fnatic lehine sonlandırdı.

TyLoo vs. NiP 5:10, 0:6 (5:16)
Kazanan: NiP
Harita: de_Cobblestone
MVP: Richard "Xizt" Landström

Fnatic'in galip ayrıldığı B Grubu eleme maçından sonra sırada, C Grubu eleme maçı vardı. Patrik "f0rest" Lindberg'in dört killi ile başlayan maç, Ke "Mo" Liu'nun TyLoo adına önemli işlere imza atmasıyla bir süre dengeli devam etti. T olarak oynadıkları ilk yarının sonlarına doğru hakimiyeti eline alan NiP, ilk yarıdan 10-5 üstün ayrıldı.

İkinci yarı da ilk yarının sonları gibi NiP kontrolünde başladı. TyLoo tarafında Zhen "HZ" Huang'ın çabasına rağmen üst üste roundlar kazanan NiP, Jacob "pyth" Mourujärvi'nin iki opening kill ile başladığı yirmi birinci roundu da kazanarak maçı 16-5 kazanmayı bildi.

Renegades vs. Natus Vincere 6:9, 0:7 (6:16)
Kazanan: Natus Vincere
Harita: de_Mirage
MVP: Oleksandr "s1mple" Kostyliev

Nispeten zayıf ekiplerin turnuvadan birer birer elendiği mağluplar maçları, D Grubu'yla devam etti. Açılış maçında sürpriz bir şekilde mousesports'a mağlup olan Na'Vi'nin rakibi, Avustralya takımı Renegades'ti. Maça T olarak başlayan Na'Vi, pistol roundu kazandı fakat Renegades'in cevabı gecikmedi. s1mple'ın ACE'i sekizinci rounda kadar Na'Vi'nin tek round galibiyeti olurken, bu noktada Renegades, 6-2 öndeydi. Sekizinci rounddan sonra ancak Na'Vi rakibinin savunmasını aşmayı başardı ve üst üste zaferlerle ilk yarıya 9-6 önde girdi.

Rüzgarı arkasında hissederek başladıkları ikinci yarıda, Na'Vi'yi Karlo "USTILO" Pivac'ın muazzam oyunu da durduramadı ve Doğu Avrupalılar, ikinci yarıdaki tüm roundları kazanarak maçı 16-6 önde bitirdi.

Astralis vs. OpTic 9:6, 7:3 (16:9)
Kazanan: Astralis
Harita: de_Nuke
MVP: Peter "dupreeh" Rasmussen

Turnuvadan elenen dört takımın belirlenmesinden sonra, sıra galipler maçlarına gelmişti. A Grubu'nda çeyrek finale grup birincisi olarak çıkmak için, ELEAGUE Sezon 2 Finali ve ECS Sezon 2 Finali'nde karşılaşan Astralis ile OpTic bir kez daha karşı karşıya geldi. OpTic'in 3-0 ile önde başladığı karşılaşma, dupreeh'nin MAG7 ile üç kill aldığı force-buy roundunun da etkisiyle 4-4'te eşitlendi. Nuke'te ilk yarının devamında bir adım önde olan takım, CT olarak oynayan Astralis'ti ve Danimarkalılar, ilk yarıyı 9-6 önde kapattı.

İkinci yarı, Tarık "tarik" Çelik'in dupreeh'ye karşı 1'e 1 pozisyonda kazandığı pistol round ile başladı. Fakat Astralis, ikinci yarının ilerleyen roundlarında kontrolü ele geçirdi ve maçı 16-9 ile rahat bir şekilde kazanarak çeyrek finale yükseldi.

Virtus.pro vs. Gambit 5:10, 5:6 (10:16)
Kazanan: Gambit
Harita: de_Cobblestone
MVP: Dauren "AdreN" Kystaubayev

B Grubu'nun galipler maçından sürpriz bir grup birincisi çıktı. Maça T olarak başlayan Daniil "Zeus" Teslenko önderliğindeki Gambit, üst üste yaptıkları B saldırılarından sonuç alınca bir anda farkı açtı. Virtus.pro'nun savunmasını iyileştirdiği dönemde fark bir nebze eridi ve durum 8-4'e geldi ancak Gambit, ilk yarının kalan üç roundunun ikisini kazanmayı başardı. Bu süreçte VP'nin aldığı tek round ise Jaroslaw "pashaBiceps" Jarzabkowski'nin AWP'si ile üç kill aldığı 14. rounddu, böylece ilk yarının skoru 10-5, Gambit lehine oluştu.

Maçın ikinci yarısı ilk yarıya nazaran daha dengeli geçti ancak, AdreN'in muhteşem performansın sayesinde Gambit, Polonyalılar'ın farkı kapatmasına engel oldu ve maçı 16-10 kazanarak çeyrek finale yükseldi. Bu sonuçla VP, Fnatic ile karar maçına çıkmak durumunda kalmış oldu.

SK Gaming vs. Cloud9 10:5, 6:1 (16:6)
Kazanan: SK Gaming
Harita: de_Overpass
MVP: Gabriel "FalleN" Toledo

Overpass'taki maça iyi başlayan taraf, etkili T oyunuyla SK oldu. 4-0'lık avantajın ardından Jake "Stewie2K" Yip'in dört kill alması, Cloud9'a ilk roundunu kazandırdı ancak SK, rakibine farkı kapatma fırsatı vermeden kontrolü tekrar ele geçirdi. Cloud9 savunmasını ancak 10-3'ten sonra oturtabildi ve devrenin son iki roundunu kazanarak ikinci yarıdan önce durumu ancak 10-5 yapabildi.

İkinci yarıdaysa SK, Cloud9'a adeta Overpass'ta CT oynama dersi verdi. Pistol roundu kazanarak devreye başlayan Brezilyalılar, kalan roundlarda rakibine sadece bir kez yenildi ve maçı 16-6 ile kazanarak çeyrek finale yükseldi.

FaZe vs. Mousesports 8:7, 2:9 (10:16)
Kazanan: Mousesports
Harita: de_Mirage
MVP: Tomás "oskar" Stastny

DreamHack Las Vegas'ta ikinci günün son maçında Mousesports, ilk gün olduğu gibi yine bir sürprize imza attı. Açılış maçında Na'Vi'yi yenen Nikola "NiKo" Kovac ve arkadaşları, galipler maçında FaZe'e üstünlük sağlayarak grup birincisi olarak çeyrek finale adlarını yazdırdı. Aslında maça iyi başlayan taraf FaZe'di. İlk aşamada 6-2 ile öne geçen Finn "karrigan" Andersen liderliğindeki ekip, Mousesports'un CT performansını yükseltmesiyle farkın kapanmasına engel olamadı. oskar ve NiKo'nun iyi oyunu, devre arasında farkın sadece bir olmasını sağladı.

İkinci yarının başlarında önce oskar'ın 1v1 clutchı, sonrasındaysa NiKo'nun dört kill alarak kazandırdığı round Mousesports'a maçın kontrolünü verdi. Bu üstünlüğü iyi değerlendiren Mousesports, maçtan 16-10 galip ayrılarak çeyrek finale yükseldi.

Bu sonuçlar ile çeyrek finale çıkan ekipler Astralis, Gambit, SK ve Mousesports olurken; elenen takımlar ise compLexity, Misfits, TyLoo ve Renegades oldu. DreamHack Las Vegas'ta üçüncü gün, sekiz takımın gruplarında ikinci olarak çeyrek finale çıkma mücadelesine sahne olacak.

A GrubuNorthvs.  OpTic21:00
B GrubuFnaticvs.  Virtus.pro00:00
C GrubuNiPvs.  Cloud903:00
D GrubuNatus Vincerevs.  FaZe06:00