Dijital Haber Platformu Futbolist, Espora Adımını Attı

20.04.2017
Futbol haber platformu Futbolist, 2017 yılıyla beraber espor faaliyetleri çerçevesinde resmi bir FIFA takımı kurarak sektöre giriş yapmış oldu.

 

 

Türkiye’nin ilk bağımsız futbol haberleri platformu olan Futbolist, eSpor sektörüne resmen adımı attı. 

2014 yılında çıkardığı mobil uygulamayla Türk futbolseverlerin karşısına çıkan ve 2017 başında Detroit Digital ile yatırım ortaklığına giden Futbolist, uygulamayı geliştirmenin yanında giderek büyüyen ve Türkiye’de de gelişmeye devam eden eSpor akımına katılmış oldu.


eSpor’a FIFA’yla giriş yapan ekibin amacı ise; oluşturulan takımı hem Türkiye’de hem de yurt dışında yüksek bir seviyeye ulaştırabilmek. Başlıca hedeflerden birisi ise League of Legends’ın Türkiye’de edindiği başarıların aynısını FIFA oyunu özelinde de sağlamak.

 

Takımın ilk oyuncusu ‘ISOPOWERR’ kullanıcı ismiyle turnuvalarda boy gösteren İsmail Can Yerinde ile geçtiğimiz günlerde sözleşme imzalandı.

Bu vizyonel kararıyla öne çıkan Futbolist'i ve ISOPOWERR'ın yeni evini haberin devamında daha yakından tanıyabilirsiniz.

 

Futbolist Hakkında

 

 Türkiye ve Dünya futbol gündemindeki en önemli gelişmeleri her sabah kullanıcılarına sunan Futbolist, yüzlerce farklı kaynağı takip eden bir editör ekibi tarafından hazırlanıyor.Konu başlıkları Türkiye’deki dört büyüklerden dünya takımlarına, federasyon haberlerinden uluslararası müsabakalara kadar geniş bir çerçevede belirleniyor. Kullanıcılar haberde bulunan video, resim, istatistik, Tweet, wikipedia makaleleri ve referanslarla konuya kolay ve hızlı hakim olma şansına erişiyor.

 

 Futbolist’in 2017 vizyonu içerisinde kullanıcıların uygulamada görmek istedikleri yeni işlevler ve video içeriğinin zenginleştirilmesine yönelik adımlar atmak bulunuyor. Ünlü isimlerle röportajların sıklığının yılın ilk yarısında artması planlanıyor.

 Detroit Digital, bir yandan Futbolist markasını bir sonraki seviyeye çıkarak adımları atarken, diğer yandan da son dönemlerin ilgi çeken sektörlerinden olan eSpor alanında ses getirecek yatırımlar yapmayı planlıyor.

Rakamlarla Futbolist:

 

  • Futbolist’in haftalık 1,500 aktif kullanıcısı bulunuyor.
  • Futbolist %21 stickiness oranına sahip.
  • Kullanıcıların büyük bir bölümü Türkiye ve Almanya’dan geliyor.
  • Her kullanıcı uygulamada seans başına yaklaşık 4.5 dakika geçiriyor ve 11 ekran görüntülüyor.
  • Aktif kullanıcıların %87’si, günlük haberlerin tamamını okuyor.