Journey to Un'Goro'da göze çarpan 4 deste

24.04.2017
Hearthstone'nun yeni expansionı Journey to Un'Goro'nun öne çıkan 4 destesini incelemeye aldık.

Blizzard'ın popüler kart oyunu Hearthstone'un yeni expansion'ı Journey to Un'Goro bir çok yeni kart ve mekanik ile bomba gibi bir çıkış yaptı. Her yeni expansionda olduğu gibi Journey to Un'Goro'da beraberinde yepyeni bir metayı getirdi. Gamecell olarak Journey to Un'Goro ile geçirdiğimiz iki haftanın sonunda metaya uygun ve rahatlıkla ladder tırmanabileceğiniz 4 desteyi inceledik. 

Mid-Range Paladin

Mid-Range Paladin destesi Paladin class'ının 4 manalık değerli kartlarını kullanmak ve bu kartlardan yüksek miktarda avantaj elde etmek üzerine kurulmuş bir deste tipidir. Destenin oyun planı 1. turdan itibaren boardu murloclarla doldurmak ve kurtulan murlocları Gentle Megasaur ve Blessing of Kings gibi kartlarla bufflayarak orta aşamalarda tempoyu yakalayarak tehdit haline getirmek. Destenin şu anda başarılı olmasının sebepleri control destelerine karşı erken aşamada murloclarla tehdit oluşturabilmesi ve aggro destelere karşıysa murlocları takas için kullanabilmesi.  


Quest Rogue

Quest Rogue destesi Journey to Un'Goro ile oyuna eklenen Rogue Quest'ini tamamlamak üzerine kurulu bir combo destesi. Quest'i hızlıca tamamlamak için eldeki ucuz yaratıkları ve Shadowstep, Gadgetzan Ferryman ve Youthful Brewmaster gibi kartları kullanıyoruz. Özellikle Igneous Elemental'in deathrattle efektinden ve Firefly gelen 1/2'ler questin daha da hızlı yapılmasını sağlıyor. Quest'i tamamladıktan sonraki taktik ise çok basit; Charge yaratıklarınızı inin ve galibiyete ulaşın. 

Taunt Warrior

Journey to Un'Goro'nun Control Warrior'ı olarak kabul edilebilecek Taunt Warrior destesi çok düzgün mana yükselişi ile göze çarpıyor. Destenin amacı; taunt kartları ile bitirici olan Fire Heart's Plume'u tamamlamak. Acolyte of Pain destenin kart gereksinimini sağlarken, sleep with the fishes, whirlwind ve execute ise oyun başında tehdit olabilecek kartları yok etmenizi sağlıyor. Özellikle son günlerde Mid-Range ve murloc destelerinin yükselmesi ile Taunt Warrior uzun süreler metadaki yerini koruyacak gibi gözüküyor.


Control Priest

Control Priest destesi Priest'in kuvvetli removal kartlarını kullanarak aggro ve control destelerine karşı avantaj sağlamak üzerine kurulu bir deste tipi. Erken safhalarda Wild Pyromancer'ın ucuz kart kombolarını kullanan deste geç aşamalarda da yeni Legendaryler Lyra ve Elise'in ekstra kart yaratma avantajını kullanarak maçları kazanıyor. Özellikle farklı Techler ekleyerek her duruma uyum sağlayabilen deste, ladderda tırmanmak için biçilmiş kaftan.

Versus Aggro:
    –1 Curious Glimmerroot
    +1 Holy Smite

Versus Control:
    –1 Binding Heal
    +1 The Black KnightYazar: Can Gürbüzer